Zalety kawiarki

kawiarka bialetti

Kawiarkę znają i cenią przede wszystkim te osoby, które są miłośnikami kawy. To urządzenie jest bardzo stare, powstało ono we Włoszech w 1933 roku. W tym przyrządzie przygotowuje się pyszną kawę za pomocą metody ciśnieniowej.

Plusy posiadania kawiarki

Kawiarka zazwyczaj wykonana jest z aluminium, dzięki temu jej wygląd jest naprawdę oryginalny. Obecnie coraz częściej na rynku znaleźć można kawiarki, które są wykonane ze stali. Są one dużo nowocześniejsze od tych wykonanych z aluminium. Wielkość kawiarek może się od siebie różnić – warto wybrać produkt, który będzie pasował do naszego codziennego życia. Jeżeli pijemy dużo kawy, logiczne będzie, że powinniśmy wybrać sprzęt o większej pojemności. Tradycyjny rozmiar to 150 mililitrów. W takiej pojemności z całą pewnością przygotujemy od dwóch do trzech filiżanek pysznej kawy. Według wielu osób, które uwielbiają kawę, ta przygotowana w kawiarce jest na prawdę bardzo pyszna i charakteryzuje się o wiele ciekawszym smakiem.

Jak przygotować kawę w kawiarce?

Przygotowanie kawy w tym urządzeniu jest na prawdę bardzo proste. Z całą pewnością każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Należy odkręcić dolną część urządzenia i nalać tam wody. Następnie do sitka wsypujemy kawę i zakręcamy urządzenie. Urządzenie stawiamy na najmniejszym palniku. Gdy tylko zauważymy, że kawa jest już zaparzona, należy zdjąć kawiarkę z palnika. Nalany napar do filiżanek będzie przepięknie pachniał. Teraz wystarczy cieszyć się wspaniałym smakiem kawy. Napój przyrządzony w ten sposób będzie smakował o wiele lepiej. Należy pamiętać również o tym, aby przygotowując poranny napój, zawsze wsypać kawę równo z sitkiem – wypełnić całe sitko. Po przygotowaniu kawy trzeba dokładnie oczyścić urządzenie. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na oczyszczenie sitka. Taka kawa będzie smakowała jak z najlepszej włoskiej restauracji.

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez przygotowania kawy. Odpowiednia kawiarka przygotuje pyszny napój w dosłownie kilka minut. Możesz ją kupić w Sferis. A my będziemy cieszyć się miłym porankiem.