Ważne cechy wentylatora domowego

wentylatory

Większość osób niezmiernie cieszy się z tego, że w końcu po wielu miesiącach zimy i jesieni, z całą mocą zaczyna pojawiać się lato, z wysoką temperaturą i wysokim nasłonecznieniem. Nie wszyscy jednak tę zmianę pory roku witają z radością. Wiele jest osób, które mieszkają bez klimatyzacji i wysoka temperatura to uciążliwość w ciągu dnia ogromny dyskomfort w nocy. Odpowiedzą na te problemy, jest jednak wentylator.

Jaki powinie być domowy wentylator?

Wydawać by się mogło, że kupno wentylatora to najłatwiejszy zakup pod słońcem. Wystarczy, żeby był duży i mocny, a z pewnością będzie w stanie podołać zadaniu schłodzenia mieszkania. Nie do końca jednak tak to wygląda i zagadnienie zakupu odpowiedniego wentylatora jest nieco bardziej skomplikowane.

Czym zatem się kierować? Przede wszystkim należy patrzeć na to, jaką dany model wentylatora ma wydajność. Wartość ta podana jest w centymetrach sześciennych i przyjmuje się, że powinna być co najmniej trzykrotnością wartości kubatury całego pomieszczenia, które dany wiatrak będzie miał za zadanie obsługiwać.

Drugą bardzo ważną sprawą jest generowany przez wentylator hałas. Oczywiste jest, że im większe są wentylatory, tym większy będzie płynąć z nich hałas. Będzie on już w ciągu dnia stosunkowo mocno uciążliwy, a w sytuacji, gdy ktoś będzie chciał chłodzić dane pomieszczenie również w nocy, głośny model będzie niezwykle uciążliwy. Dlatego wybierając wentylator z przeznaczeniem pracy również nocnej, należy zwracać uwagę na podany generowany przez niego hałas, który powinien być utrzymany w okolicy 20 dB.

Czy marka ma znaczenie?

Podczas kupowania wentylatora przykłada się stosunkowo dużo uwagi do jego parametrów, co jest jak najbardziej słuszne. Czy jednak równie słuszne jest patrzenie na to, jakiego producenta jest dany wiatrak? Oczywiście pamiętając, że te posiadające logo uznanej marki będą znacznie droższe.
W przypadku wentylatora marka ma bardzo duże znaczenie. Co prawda dzięki temu wentylator nie będzie chodził lepiej czy też skuteczniej chłodził pomieszczeni, ale z pewnością będzie działał znaczne dłużej, czyli po prostu będzie mniej awaryjny, sprawdź ofertę odstępną w sklepie Sferis.