Pralka czy pralko – suszarka?

Decydując się na zakup nowej pralki, z pewnością pada pytanie, jaką wielkość, głębokość czy jakie najważniejsze funkcje wybrać, aby urządzenie to służyło jak najdłużej. Wówczas, rozważane jest kupno pralki wyposażonej w funkcję suszenia ubrań. To dość nowe rozwiązanie na rynku, jednak zyskujące na ogromnej popularności.

Pralka czy pralko – suszarka?

Pralko – suszarka do suszenia ubrań wykorzystuje większe obroty na minutę niż standardowa pralka. W przypadku pralki klasycznej jest to zazwyczaj od 700 do 1600 obrotów na minutę, natomiast pralko – suszarka dostępna jest z obrotami w granicach 1000 do 1700. Ta druga, świetnie nada się w przypadku grubych tkanin, takich jak koce, dywany, pościele czy ciepłe ubrania. Natomiast, jeśli jednak prane będą cieniutkie ubrania z delikatnego materiału – proces ten powinien odbywać się przy zdecydowanie niższych obrotach. W takim przypadku świetnie sprawdzi się pralko – suszarka z możliwością regulacji ilości obrotów na minutę pracy.


Pralki z dodatkową opcją suszenia mają zazwyczaj takie same programy piorące jak standardowe modele. Jednak, z reguły pojemność (ilość podana w kilogramach), jaką może uprać jest nieco większa, aniżeli waga ubrań zapakowanych do tej samej pralki – ale w trybie suszarki. Przykładowo pojemność prania wynosi od 8 do 10 kilogramów, natomiast pojemność suszenia w tym samym urządzeniu – od 4 do 6 kilogramów.
Należy mieć na uwadze, iż pralko – suszarki mają nieco mniej możliwości niż suszarka samodzielna, jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu sprzętu.

Podsumowując, na pytanie – co wybrać? Nie da się postawić konkretnej odpowiedzi. Wiele zależy od budżetu, jakim dysponuje potencjalny klient, oraz wielkości łazienki. Pralko – suszarki są droższe niż standardowe pralki, jednak w przypadku chęci zakupu każdego z owych sprzętów osobno – cena wzrasta jeszcze bardziej. Pralka z możliwością suszarki jest także wspaniałą oszczędnością jakże cennego miejsca w wielu łazienkach, wówczas jedno urządzenie spełnia funkcje dwóch.

Oferta: pralki sklep Sferis.pl.