Nowa maszynka do włosów – jaką wybrać?

maszynki do strzyżenia

Powszechny dostęp do usług fryzjerskich sprawił, że maszynki do strzyżenia wydają się sprzętem mocno specjalistycznym. Jednak wiele osób, w szczególności mężczyzn stara się dbać o swoją fryzurę w zaciszu domowym z użyciem klasycznej maszynki do włosów, często z pomocą innej osoby. Dobra maszynka do włosów może sprawić, że nie będzie to wyjątkowo trudne zadanie. Jaki model sprzętu warto wybrać, decydując się na zakup? Na co zwrócić uwagę, aby sprzęt dobrze się spisywał w określonych sytuacjach?

Nowa maszynka do włosów – przewodowa czy akumulatorowa?

Choć z pozoru maszynka do włosów to proste urządzenie, jej wybór niekoniecznie jest oczywisty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się zastosowanymi rozwiązaniami. Główny podział to urządzenia z zasilaniem sieciowym, akumulatorowym, lub też akumulatorowo-sieciowym. Optymalne jest rozwiązanie ostatnie, gdyż takie maszynki do włosów pozwalają na pracę zarówno na baterii, jak i podłączone do zasilania sieciowego.

Parametry użytkowe maszynki do strzyżenia

maszynki do strzyżenia

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup maszynki do włosów? Warto pomyśleć o:

  • sposobie regulacji długości strzyżenia – stopniowy, automatyczny, z osobnymi nasadkami,
  • typie ostrza maszynki do strzyżenia, sposobach jego czyszczenia i konserwacji,
  • dodatkowej funkcjonalności urządzenia, na przykład trymer, golarka,
  • wodoodporności, możliwości mycia pod wodą,
  • wadze, wymiarach, uchwycie – wpływających na ergonomii użytkowania.

Kiedy odpowiednio określi się potrzeby, wybór maszynki do strzyżenia będzie prostszy.

Jakie modele maszynki do włosów warto kupić?

Decydując się na zakup maszynki do strzyżenia, warto nie wybierać najtańszych modeli niesprawdzonych marek. Mogą być trudne w użyciu, a nawet uniemożliwiać dobre ostrzyżenie włosów. Dobrej jakości maszynka do włosów powinna mieć pozytywne opinie wśród użytkowników, czy też rekomendacje profesjonalistów. Warto stawiać na sprzęty pewnych marek, w przypadku których w razie gwarancji nie ma problemów z jej realizacją.