Jaką kuchnię gazową wybrać?

kuchnie gazowe

Wybierając kuchnię gazową należy sprawdzić wszystkie podstawowe parametry. Nie jest to wydatek na jeden sezon, a inwestycja na lata. Właśnie dlatego o wiele rozsądniej jest kierować się jakością, a nie ceną. Czasami warto jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że zakupiony sprzęt będzie funkcjonalny oraz niezawodny. Poniżej umieszczono kilka praktycznych wskazówek.

Rodzaj piekarnika

Kuchnie gazowe mogą mieć różne piekarniki. Wybór uzależniony jest wyłącznie od indywidualnych preferencji. Piekarniki gazowe to wersja tradycyjna, jednak obecnie spotyka się ją rzadziej. Średnio sprawdzają się one w nowoczesnych mieszkaniach. Z piecykami gazowymi można spotkać się w mieszkaniach, które nie przechodziły remontu. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Kuchenki gazowe z piekarnikami elektrycznymi są komfortowe w użytkowaniu. Jest to wariant powszechnie spotykany, który posiada wiele zalet. Piekarnik elektryczny umożliwia swobodne sterowanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku potraw, które wymagają wysokiej precyzji. Dzięki nim gotowanie stanie się o wiele prostsze. Na rynku można spotkać się z mniej i bardziej zaawansowanymi piekarnikami elektrycznymi. Liczba funkcji przekłada się na cenę kuchni, więc warto zastanowić się, czy będą one wykorzystywane.

Typ kuchenki

Najczęściej spotyka się kuchnie gazowe wolnostojące. Należy jednak wiedzieć, że występują one również pod postacią płyty grzewczej. Jest to świetny wybór do niewielkich pomieszczeń, które ze względu na swój rozmiar nie pozwalają na wstawienie tradycyjnego sprzętu. Warto również wspomnieć, że istnieją małe kuchenki gazowe turystyczne. Sprawdzają się one w domkach letniskowych oraz innych obiektach użytkowanych sezonowo. Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na markę. Lepiej postawić jest na sprzęt renomowanego producenta, który cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Przez podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest sprawdzić opinie na temat konkretnego modelu. Można również przejrzeć fora tematyczne.