Gdzie nie kupować smartfonów?

sklep smartfony

Rynek smartfonów nie jest już niestety tak przejrzysty i łatwy w korzystaniu z niego jak jeszcze kilka lat temu. Sytuacja na rynku znacząco się zmieniła, przez co kupienie smartfona w pewnym i co najważniejsze zaufanym miejscu nie jest już takie łatwe. Gdzie zatem z całą pewnością odradza się kupować smartfony?

Miejsca odradzane na kupowanie smartfonów

sklep smartfony

Szczególnie niepolecanym miejscem do dokonywania zakupów smartfonów, są salony komórkowe. Dawniej kupowanie telefonu w salonie było rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym. Nie tylko dostawało się telefon za bardzo niewielki pieniądze, często wręcz za symboliczną złotówkę, ale także w ramach takiego zakupu możliwe było uzyskanie całkiem dobrej oferty na abonament. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie. Telefony znacznie podrożały, a oferowany abonament nie jest już tak atrakcyjny. Często zdarza się sytuacja, gdy kupiony w takim salonie telefon jest przepłacony nawet dwukrotnie względem średniej ceny rynkowej.
Innym niezwykle ryzykownym miejscem na kupowanie telefonów typu smartfon jest internet. Nie jednak sklepy internetowe, lecz aukcje internetowe. Dawniej dużym ryzykiem było kupienie na takich aukcjach telefonu kradzionego, co wiązało się w przypadku policyjnej kontroli z konsekwencjami prawnymi. Dziś bardzo powszechne jest sprzedawanie telefonów zablokowanych lub takich, które wkrótce zostaną zablokowane przez operatora z powodu niepłacenia za nie rat.

Smartfony sklep internetowy — czy można go polecić?

Powstaje zatem pytanie, gdzie najlepiej jest kupić smartfona? Czy jest jakieś miejsce, które można polecić na takie zakupy?
Z pewnością bardzo polecane są różnego rodzaju sklepy internetowe ze smartfonami. Szczególnie te, które posiadają swoje stacjonarne filie. Jest to bardzo ważne, ponieważ daje to możliwość zamówienia paczki z odbiorem w sklepie i na miejscu sprawdzenia jej autentyczności, a także sprawności i legalności sprzedawanego telefonu. Jest to tym bardziej polecane, ponieważ często takie sklepy posiadają bardzo szeroką ofertę, a także całkiem atrakcyjne ceny na tle konkurencji.