Czy warto posiadać smartwach?

Xiaomi Huami AMAZFIT Bip Smart Watch Onyx black

Wiele jest obecnie na rynku takich urządzeń, które postrzegane są jako bezużyteczne gadżety, które promowane są tylko w celu pozyskania od konsumentów pieniędzy. Za taki właśnie gadżet powszechnie uchodzi smartwatch. Czy jednak w istocie jest on tak niepotrzebny, a może jednak określonego rodzaju modele posiadają nieco bardziej zaawansowane funkcje, które pozwalają cieszyć się takim urządzeniem znacznie lepiej?

Czym jest smartwatch?

Smartwatch na pierwszy rzut oka przypomina po prostu zwykły zegarek. Gdy jednak przyjrzeć mu się bliżej, od razu widać, że zamiast tradycyjnej tarczy ze wskazówkami, posiada on jedynie imitujące je ekran. Pod nim natomiast kryje się pełnoprawny komputer, który posiada liczne funkcje, które dla zwykłych zegarków byłyby po prostu nieosiągalne. Jakie to funkcje?

Xiaomi Huami AMAZFIT Bip Smart Watch Onyx black

Co potrafi smartwatch?

Wbrew pozorom podstawową funkcją msartwatcha nie jest wcale wskazywanie aktualnej godziny. Dzięki temu, że posiada on interfejs bluetooth, jest w stanie połączyć się bez najmniejszego problemu z telefonem komórkowym, dzięki czemu staje się jego naturalnym przedłużeniem. W wyniku takiego połączenia wyświetlane będą na jego ekranie wiadomości tekstowe, a także sygnalizowane będą połączenia telefoniczne. Ponadto na jego ekranie pojawiać się także będą powiadomienia z licznych aplikacji, które zainstalowane mogą być na telefonie.

Czy XIAOMI AMAZFIT faktycznie warty jest uwagi?

Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest z pewnością Smartwatch XIAOMI AMAZFIT. Skąd tak wielka jego popularność? Wynika ona z połączenia funkcji zwykłego smartwatcha z opaską treningową. Co to oznacza?
Dzięki wbudowanym czujnikom oraz oczywiście odpowiedniej aplikacji ten model potrafi śledzić realizowany trening, co daje możliwość mierzenia na nim oczywiście czasu, dystansu, lecz także tempa poszczególnych odcinków, a nawet aktualnego tętna oraz jakości snu, dzięki czemu możliwe staje się lepsze dostosowanie pod siebie treningów.
Wszystko to powoduje, że ten model smartwatcha jest o wiele bardziej uniwersalnym, dzięki czemu zwyczajnie grzechem byłoby nazwać go bezużytecznym gadżetem.