Myszki komputerowe ROCCAT

mysz Roccat

Firma Roccat powstała w 2006 roku w Hamburgu i od początku wdarła się przebojem na potężny rynek akcesoriów dla graczy. Flagowymi produktami niemieckiego producenta są myszki dla najbardziej wymagających entuzjastów wirtualnej rywalizacji. W ofercie producenta znajduje się kilkanaście modeli, które zadowolą zagorzałych graczy i które na stałe zagościły w rękach profesjonalnych graczy e-sportowych.

Myszki z sensorami optycznymi

ROCCAT produkuje myszki z sensorami optycznymi, które aktualnie wiodą prym wśród zawodowców ze względu na świetne parametry oraz precyzję pracy. Czujniki pozbawione są negatywnych zjawisk takich jak akceleracja wsteczna, interpolacja sensora czy sprzętowa korekcja ruchu. Oznacza to, że każdy ruch ręką idealnie przenosi intencje zawodnika i pozwala perfekcyjnie nakierować kursor na wirtualnego przeciwnika, a tym samym odnieść zwycięstwo w potyczce sieciowej.

Myszki z czujnikami laserowymi

Kolejną serią produktów są myszki wyposażone w czujniki laserowe, które słyną z najlepszej precyzji, jednak mają ograniczoną prędkość ruchu i znacznie większe wymagania w stosunku do powierzchni, z jakiej wykonana jest podkładka pod mysz. Jednak także one znajdują swoich zwolenników wśród profesjonalnych graczy i entuzjastów z całego świata, w szczególności wśród graczy strategii czasu rzeczywistego.

Dla prawo i leworęcznych

Większość myszek ROCCAT jest przeznaczona dla graczy praworęcznych, ale w ofercie znajduje się kilka modeli uniwersalnych, z których mogą korzystać także osoby leworęczne. To istotny atut, bowiem wielu producentów myszek dla graczy zupełnie pomija takie modele i nie oferuje ich wśród swoich produktów.

Modele bezprzewodowe

Wisienką na torcie jest bezprzewodowy model Leadr, który poza nadzwyczajną precyzją charakteryzuje się także minimalnym opóźnieniem w trakcie pracy bezprzewodowej. Dla graczy ceniących komfort jest to niezwykle wygodne rozwiązanie pozwalające ograniczyć do minimum ilość kabli plątających się na biurku.

Wszystkie myszki ROCCAT posiadają dedykowane oprogramowanie, które umożliwia doskonałą personalizację urządzeń do potrzeb użytkownika, w tym krzywą czułości sensora i kolor podświetlenia RGB.