Frytkownice beztłuszczowe

frytkownica beztłuszczowa

Ostatnimi czasy bardzo popularnym zjawiskiem jest beztłuszczowe kucharzenie. Wiele osób w związku z tym faktem przerzuca się na żywność gotowaną lub pieczoną, a jeżeli istnieje konieczność usmażenia czegokolwiek, to skłaniają się ku stosowaniu zamienników standardowego oleju rzepakowego, którym jest z całą pewnością olej kokosowy.

Jak się jednak okazuje, niektóre potrawy wymagają smażenia na głębokim oleju – tak przynajmniej zostaliśmy nauczeni. Należą do nich na przykład frytki. Oczywiście można zrezygnować z ich spożywania, ale w przypadku dzieci będzie to dosyć trudne w związku z czym najlepiej skorzystać z możliwości jakie stwarza nam rynek i przygotować frytki w trochę inny sposób, który należy do tych zdrowszych.

Przygotuj potrawy bez dużej ilości tłuszczu

W związku z powyższym warto skorzystać z na rynku urządzeń jakimi są frytkownice beztłuszczowe ze Sferis, dzięki którym istnieje możliwość przygotowania różnorodnych potraw bez używania sporych ilości oleju.

Działanie frytkownicy beztłuszczowej

Działanie tego rodzaju frytkownic jest bardzo łatwe. Przypominają one piekarniki konwekcyjne. Aby przygotować w nich frytki, wystarczy pokroić ziemniaki w słupki tak, jakbyśmy mieli smażyć je na głębokim oleju, a następnie umieścić je w pojemniku frytkownicy. Za sprawą gorącego powietrza nabierają one złocistego koloru, są chrupiące z zewnątrz i miękkie wewnątrz, czyli osiągają taką konsystencję, jaką powinny mieć.

Dzięki tak przygotowanym frytkom znacznie ograniczymy spożywanie tłuszczu, a tym samym nasz posiłek będzie dużo lżejszy. Ponadto nasze dzieci nie będą wybrzydzać, ponieważ frytki te w smaku nie różnią się od tych smażonych w głębokim tłuszczu.

Dzięki różnorodnym możliwościom oferowanym przez rynek, nie musimy całkowicie rezygnować z naszych ulubionych potraw. Wystarczy, że znajdziemy sposób na to aby przygotować je w zdrowszej i bardziej dietetycznej wersji, dzięki czemu nie odmówimy sobie przyjemności ich spożycia, a dodatkowo zmniejszymy dostarczanie do naszego organizmu składników, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, a tym samym wygląd i samopoczucie.