Czy warto kupić głośniki bezprzewodowe?

W domowej przestrzeni coraz częściej, zamiast tradycyjnych głośników przewodowych, dostrzec można obecność głośników bezprzewodowych. Choć to urządzenie wydaje się bardzo wygodne, to jednak pomimo swoich ogromny zalet posiada też sporo wad. Powstaje zatem pytanie, czy warto mieć w domu głośniki bezprzewodowe, czy może jednak lepiej jest pozostać przy tradycyjnym przewodowym rozwiązaniu?

Zalety głośników bezprzewodowych

głośniki bezprzewodowe

Zdecydowanie najważniejszą zaletą, którą posiadają głośniki bluetooth, czy też Wi-Fi, jest ich ogromna mobilność i swoboda użytkowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby głośniki używane na co dzień do telewizora po prostu wziąć ze sobą i wyjechać z nimi na wakacje lub przynajmniej do znajomych. Nie ma żadnego problemu, aby wziąć je do garażu podczas grzebania w swoim aucie, lub też do łazienki, aby umilić sobie wieczorną kąpiel.
Rozpatrując zalety takich głośników, nie sposób nie wspomnieć także o tym, że dzięki nim zachowany zostaje o wiele większy porządek w domu. Koniec plątanina kabli, które do szewskiej pasji potrafiły doprowadzić niejedną osobę podczas sprzątania.

Wady głośników bezprzewodowych

Nie ma niestety urządzeń pozbawionych żadnych wad, co dostrzec można także w przypadku takich głośników.
Zdecydowanie największą ich wadą jest cena. Nawet średniej jakości głośniki, zarówno pod względem wykonania, jak i wydobywającego się z nich dźwięku, potrafią kosztować wielokrotnie więcej niż odpowiednik przewodowy. Dodatkowo nie można zapominać o fakcie, że w przypadku tych tańszych modeli bardzo często dochodzi do zakłócenia jakości przesyłanego drogą radiową sygnału. Doprowadza to do w najlepszym wypadku zniekształcenia dźwięku, a w najgorszym nawet do jego całkowitego przerwania. Nie można także pominąć tego, że w większości przypadków są to urządzenia zasilane bakteryjnie lub poprzez wbudowany akumulator. Z tego powodu istnieje ryzyko rozładowania się urządzenia w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy warto je mieć?

Pomimo wspomnianych wad wydaje się jednak, że mimo wszystko warto posiadać takie urządzenie. Swoboda, która towarzyszy używaniu ich, jest w stanie zrekompensować te niewielkie wady.